Modlili się o kanonizację bł. Karola de Foucauld

1 grudnia obchodziliśmy wspomnienie bł. Karola de Foucauld – ojca pustyni, wielkiego mistyka oraz tego, który napisał reguły dla zgromadzeń Małych Sióstr i Małych Braci Jezusa.

W poniedziałek 6 grudnia w Dolinie Miłosierdzia Bożego miało miejsce pierwsze czuwanie przed kanonizacją błogosławionego. Modlitwy poprzedzone Mszą św. będą się odbywać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, aż do dnia kanonizacji, czyli 15 maja przyszłego roku.

– W ciągu tych sześciu miesięcy chcielibyśmy się wspólnie przyjrzeć kolejnym cechom charakterystycznym naszego charyzmatu, czyli tym rzeczom, które wyraźnie zaistniały w życiu naszego brata Karola. Stąd nasze pragnienie modlitwy i czuwania – tłumaczyła s. Mariola ze Zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa.

Jak dodaje s. Mariola ze Zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa, mimo że życie duchowne bł. Karola de Foucauld rozpoczęło się od doświadczenia Miłosierdzia Bożego, jego „droga” nie była z początku oczywista.

– Jego poszukiwania trwały długo przez fascynację Islamem. Był taki moment, w którym myślał nad przejściem na tę religię. Skłaniały go ku temu potężne świadectwa wyznawców, gościnność oraz wierność modlitwie. Zaczął nawet czytać Koran. Po powrocie do Europy spotkał wierzących chrześcijan w swojej rodzinie. To zaczęło nasuwać mu pytania na temat tego, gdzie Pan Bóg znajduje się najbliżej człowieka – powiedziała s. Mariola.

Msza św. w Dolinie Miłosierdzia Bożego była jedną z wielu modlitw zaplanowanych przed kanonizacją bł. Karola de Foucauld. Czuwanie sióstr ze zgromadzenia ma pomóc wspólnocie lokalnego Kościoła w odpowiednim przygotowaniu do tej wyjątkowej chwili.

BNO

 

Skip to content