Módlmy się za kapłanów i nowe powołania

Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach/fot. Radio Fiat

Tradycyjnie w każdy trzeci czwartek miesiąca duchowni i wierni z terenu parafii w Gniazdowie spotykają się w Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach. Intencji ku temu jest kilka – modlitwa za duchownych w trudzie kapłańskiej posługi oraz prośba o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Istotna w tych przypadkach jest zarówno zbiorowa, jak i indywidualna modlitwa każdego z nas.

– W szczególny sposób chcemy prosić Boga o siłę, moc, o nawrócenie i o uzdrowienie dla tych księży, którzy przeżywają swoje kryzysy. Pamiętamy też o kapłanach, którzy odeszli z kapłaństwa. Chcemy te kapłańskie rzeczywistości, jak co miesiąc, bardzo mocno omodlić. Czas jest ku temu bardzo sprzyjający, ponieważ jesteśmy w okresie wielkanocnym w bliskości tygodnia modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynamy w Kościele piękny czas, który w naszej archidiecezji skończy się święceniem diakonatów w Wigilię Wniebowstąpienia Pańskiego. Później w Wigilię Zesłania Ducha Świętego będziemy mieć święcenia prezbiteriatu. Zrodzą się nowi kapłani dla częstochowskiego Kościoła. Nieustannie myślimy o tym, by tych księży nam nie zabrakło – mówił bp Andrzej Przybylski.

Szczególne znaczenie w tym miejscu ma modlitwa za kapłanów. Od 1905 roku Jan Maria Vianney jest patronem kapłanów Francji, a od 1929 – patronem proboszczów katolickich. Stąd też w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18:00 bp Andrzej Przybylski przewodniczy Mszy św., po której następuje wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym o 19:30 odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji wszystkich kapłanów.

– Odmawiamy właściwą dla tego sanktuarium modlitwę za kapłanów. Chcę przy tej okazji wszystkich poprosić o modlitwę za nas, księży, bo my tak naprawdę zależymy od modlitwy Kościoła i ludzi wiernych. Taka jest nasza gorliwość, skuteczność posługi i dojrzałość w posłudze, gdy ludzie się za nas modlą – dodał bp Przybylski.

Jak zawsze do uczestnictwa w modlitwie zapraszane osoby duchowne oraz świeckie z okolic parafii w Gniazdowie i nie tylko. Tego typu modlitwy są szczególnie ważne, tym bardziej że 25 kwietnia w IV Niedzielę Wielkanocną rozpocznie się tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Każdego dnia od 26 do 30 kwietnia w Sanktuarium w Mzykach będzie sprawowana Eucharystia. Transmisje wszystkich Mszy św. z Sanktuarium na antenie Radia Fiat.

BNO