Msza św. prymicyjna w Niższym Seminarium Duchownym

Fot. Radio Fiat

Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie świętowało 18 czerwca wyświęcenie trzech swoich absolwentów na kapłanów.

Drogi absolwentów Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie są bardzo różne. Wielu z nich wybiera drogę życia zakonnego czy kapłańskiego.  Mówi ks. Szymon Stępniak, prefekt NSD:

Gromadzimy się dzisiaj w Niższym Seminarium Duchownym z powodu prymicji naszych absolwentów, którzy przed sześcioma laty ukończyli nasze seminarium. Przybywają oni z różnych diecezji. Jest o. Janusz, paulin; ks. Damian Jędrzejczyk z diec. kieleckiej i ks. Paweł Caban z archidiec. częstochowskiej.

Podczas uroczystości szkołę odwiedziła Grażyna Nowak, emerytowana nauczycielka języka polskiego, wspominając czas spędzony w pracy w NSD i swoich wychowanków:

Ja pracę tutaj zawsze traktowałam (14 lat tutaj przepracowałam) jako nagrodzę za swoje 30 lat przepracowanych w państwowych szkołach. […] Jeżeli chodzi o tych chłopców, oni są zawsze wyjątkowi – wszyscy! Miło jest patrzeć na owoce swojej pracy. I oni na pewno doceniają to, co tutaj zdobyli. Bo to była podstawa, żeby dalej się kształcić no i skorzystali z tego.

Swój pobyt w Niższym Seminarium Duchownym wspomina też o. Janusz Brzózka, paulin:

Z wielką wdzięcznością wobec Pana Boga i wobec ludzi wspominam czas w niższym seminarium. To był czas budowania i więzi z Chrystusem, bo przecież każde powołanie do kapłaństwa rodzi się z tego osobistego spotkania z Nim. Ale też budowania więzi międzyludzkich, z kolegami, z którymi wspieraliśmy się nawzajem w różnych sprawach i z przełożonymi. I te niektóre relacje do tej pory przetrwały i z tego się bardzo cieszę.

Absolwenci szkoły podkreślają wyjątkowość tej placówki oraz wysoki poziom nauczania. Niższe Seminarium w Częstochowie jest jedyną tego typu szkołą w Polsce, a w tym roku świętuje jubileusz 70-lecia istnienia.

RG

Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Skip to content