4 dzień “Modlitwy serc i stóp kapłańskich” zakończył się uroczystą Mszą św. w Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Przybylski, dla którego czwartek 19 lipca był również całodniowym pielgrzymowaniem wraz z innymi kapłanami po parafiach w dekanacie koziegłowskim. Bp Przybylski w swojej homilii mówił o młodym człowieku zainteresowanym wstąpieniem do seminarium, który zgłosił się do kurii w poniedziałek.

Ten przykład młodego człowieka zakończył się jego decyzją o wstąpieniu do seminarium. Ale my tutaj nie uprawiamy matematyki, a nasza pielgrzymka nie jest szantażem wobec Pana Boga: my Ci tu dajemy wysiłek, kilometry, a Ty masz natychmiast reagować i dawać powołania. Człowiek zawsze zostanie wolno, Pan Bóg zawsze zostanie suwerenny wobec swoich decyzji. A my po prostu bardzo głęboko wierzymy, że te wszystkie kilometry przyniosą owoc, ale kiedy ten owoc dojrzeje pozostawiamy Panu Bogu do dyspozycji – mówił bp Andrzej Przybylski.

W piątek 20 lipca kapłani pielgrzymują w dekanacie porajskim, w sobotę – w blachowieńskim, a w niedzielę 22 lipca – w dekanacie św. Antoniego w Częstochowie.

Aleksandra Mieczyńska
Paweł Kmiecik

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content