Nocne czuwania z Prymasem Wyszyńskim na Jasnej Górze

W najbliższy czwartek 27 stycznia na Jasnej Górze odbędzie się pierwsze z cyklu comiesięcznych nocnych czuwań przed Cudownym Obrazem. Wydarzenie to odbywać się będzie na przełomie każdego 27 i 28 dnia miesiąca pod hasłem: „Z błogosławionym Prymasem czuwamy w Domu Matki”.

Jednym z inicjatorów comiesięcznych czuwań jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. O szczegółach mówi Mirosława Szymusik z częstochowskiego oddziału Stowarzyszenia:

Będzie to szczególna modlitwa wdzięczności za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Wpisze się ona także w przygotowania do ogólnopolskiego dziękczynienia za nowego błogosławionego. Ta modlitwa z 27 na 28 dzień miesiąca to nawiązanie do trwających na Jasnej Górze nieprzerwanie od niemal 40 lat czuwań, prowadzonych przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego z prośbą właśnie o beatyfikację tego wielkiego kapłana i Polaka. A teraz przez cały rok w Kaplicy Matki Bożej będą gromadzić się przedstawiciele różnych ruchów i wspólnot.

Każde czuwanie będzie upływać na modlitwie przy wystawionych relikwiach Prymasa Tysiąclecia. Rozpoczynane będzie Apelem Jasnogórskim, po którym będą wygłaszane konferencje formacyjne, nawiązujące do duchowego dziedzictwa pozostawionego przez kard. Wyszyńskiego:

Nocne czuwania będą miały konkretny program oparty na słowach „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. 10 punktów „Krucjaty” to zdaniem świadków prymasowski testament na XXI wiek.

Podczas czuwań będzie także odmawiany Różaniec z rozważaniami bł. Prymasa, a o północy będą sprawowane Msze św. dziękczynne za dar jego beatyfikacji. Najbliższe czuwanie przypomnijmy, rozpocznie się już w najbliższy czwartek (27.01) o godz. 21:00 a zakończy około godz 1:00.

Skip to content