Nowenna do Dzieciątka Jezus

Fot. Radio Fiat

Od dziś (16 grudnia) na Jasnej Górze organizowana jest Nowenna do Dzieciątka Jezus, modlitwa która w sposób szczególny przygotowuje nas do Uroczystości Bożego Narodzenia.

Nabożeństwo trwa przez 9 ostatnich dni Adwentu (od 16 do 24 grudnia). Codziennie, na zakończenie wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, celebrans i wierni podejmują intonowane przez organistę wezwania nowennowe i kolejne zwrotki psalmu. Okres bożonarodzeniowy skłania do refleksji nad tym jacy jesteśmy i co moglibyśmy w sobie poprawić. Modlitwa w czasie nowenny, może być dla nas wsparciem w tym okresie. Więcej o Nowennie do Dzieciątka Jezus mówi arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo:

Każda inicjatywa nowenny, czyli modlitwy za wierzenia, jest pewnym darem. Nie tylko dla osób, które łączą się z bogiem przez modlitwę, ale zwłaszcza dla osób za których się modlą. Czyli trzeba dostrzegać niezliczoną liczbę ludzi, a konkretnie dzieci, którym wypraszamy potrzebne łaski przez Dzieciątko Jezus. Błogosławię tym inicjatywom i niech dzieciątko Jezus, które po raz kolejny rodzi się w naszych umysłach i sercach, uprzedza nasze drogi swoją łaską.

Znajdźmy w codziennym zabieganiu piętnaście minut wolnego czasu i poświęćmy go na modlitwę. Niech ten szczególny czas Bożego Narodzenia pomoże nam wytrwać w modlitwie, a Pan Bóg na pewno wysłucha nasze prośby.

AS