Warsztaty biblijne w księgarni Edycji Św. Pawła, prezentacja kopii Całunu Turyńskiego/fot. Edycja Św. Pawła

Całun Turyński uważany jest za jedną z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa. Płótno, w które po śmierci na krzyżu został owinięty Jezus Chrystus, stanowi potwierdzenie słów opisanych w Piśmie Św. Na co dzień, relikwia znajduje się we włoskim Turynie. 1 marca jej kopię można było zobaczyć podczas spotkania w księgarni Edycji św. Pawła w Częstochowie.

O Całunie oraz męce i Zmartwychwstaniu w świetle Pisma Św. opowiadał paulista ks. Zbigniew Dudek:

– To największa relikwia chrześcijańska. Białe płótno, które na skutek 2 tys. lat nabrało koloru kości słoniowej ma na sobie niezwykłe odbicie. Bardzo pięknie zsynchronizowane, wycieniowane odbycie Pana Jezusa z przodu i z tyłu. Największym skarbem jest twarz Pana Jezusa, która powielana jest w różnych obrazach i rzeźbach.

Całun Turyński ma 4,36 m długości i 1,10 m szerokości. Widać na nim postać wysokiego i dobrze zbudowanego mężczyzny, pokrytego licznymi plamami zaschniętej krwi. Kopia relikwii prezentowana była w ramach warsztatów biblijnych. Tym razem tematem przewodnim były słowa z Ewangelii św. Mateusza dotyczące głodu – mówi Joanna Gawęda z księgarni Edycji św. Pawła w Częstochowie:

– Nasze „głody” chętnie wykorzystuje zły. Wchodzi wtedy do naszego życia z pokusą np. wyższości, czy łatwego chleba. Łatwiej jest nam pokonywać zło, jeśli kierujemy się Słowem Bożym.

Warsztaty biblijne w księgarni Edycji Świętego Pawła w Częstochowie odbywają się w pierwsze poniedziałki miesiąca.

ABK

Skip to content