Już za kilka dni Kościół przeżywać będzie Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Z tej okazji wybraliśmy się z mikrofonem do parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, gdzie znajdują się relikwie świętych: Hiacynty i Franciszka Marto.

W 2015 roku, dekretem abp. Wacława Depo, kościół w Pajęcznie ustanowiony został Archidiecezjalnym Sanktuarium Dzieci Fatimskich. Od tamtej pory osoby duchowne oraz świeckie pielgrzymują tu z różnych stron Polski, aby poznawać postaci świętych pastuszków i lepiej zrozumieć fatimskie orędzie Maryi. Więcej na temat parafii mówi proboszcz ks. Łukasz Dybowski:

– Parafia Narodzenia Pańskiego powstała wraz z kościołem jako ekspiacja za grzechy przeciwko życiu. Modlimy się szczególnie za matki w stanie błogosławionym, modlimy się o ochronę życia poczętego i podejmujemy dzieło duchowej adopcji. Obchodzimy też tutaj Dzień Dziecka Utraconego. Dziecięctwo jest w tej parafii bardzo akcentowane. Sanktuarium Dzieci Fatimskich też do tego się przyczynia.

Od zeszłego roku wydarzenia z Fatimy przypomina też na terenie Sanktuarium Ogród Dzieci Fatimskich:

– Ogród powstał z myślą przedstawienia myśli zawartych w objawieniach fatimskich oraz wcześniejszych objawieniach Anioła Pokoju. To miejsce jest też okazją do przypomnienia treści objawień, które są aktualne do dziś.

Oprócz ogrodu, warto też zobaczyć Kaplicę Dzieci Fatimskich, gdzie znajdują się nie tylko relikwie świętych Franciszka i Hiacynty Marto, ale również Joanny Beretty Molli, siostry Tereski od Dzieciątka Jezus oraz Ojca Pio.

ABK

Skip to content