Po raz trzeci księgarnia Edycji Świętego Pawła w Częstochowie zorganizowała warsztaty biblijne. Tym razem pod hasłem “Objawienie się Jezusa światu”.

Spotkanie miało miejsce 13 stycznia. Punktem wyjścia do rozważań był fragment z Ewangelii według świętego Mateusza.

-Tym razem bierzemy na warsztat słowo z Mateusza: „Gdy weszli do domu zobaczyli Dziecko z Jego Matką, Maryją. Upadli na kolana i oddali mu hołd”. Czemu właśnie ten temat? Obchodziliśmy Święto Trzech Króli. Na pewno szczególna w tym temacie jest droga wiary trzech Mędrców, którzy w małym Dziecku zobaczyli Boga. – mówi Joanna Gawęda, organizatorka warsztatów.

Warsztaty to czas modlitwy i zastanowienia się nad tym co do nas mówi Bóg przez proponowany fragment z Pisma Świętego.

-Głównym aspektem duchowym jest to, abyśmy poznawali samego Pana Boga, samego Jezusa Chrystusa, który dał się poznać nie tylko Narodowi Wybranemu, ale także wszystkim. W sposób szczególny dzisiaj omawiamy fragment z Pisma Świętego, gdzie przychodzą trzej Mędrcy ze Wschodu, czyli ktoś kto jest z innej kultury, niż ta kultura, która dotychczas wierzyła w Boga, w Boga Jahwe. Jezus Chrystus daje się poznać wszystkim ludziom. Jezus daje się poznać każdemu. Bóg chcę przyjść do każdego. – mówi ks. Przemysław Kosior SSP, współprowadzący warsztaty.

Warsztaty opierają się na metodzie błogosławiony Jakuba Alberione. Polega ona na omówieniu fragmentu z Pisma Świętego metodą Jezus Drogą, Prawdą i Życiem. Spotkania w ramach warsztatów biblijnych odbywają się cyklicznie w pierwsze poniedziałki każdego miesiąca. Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 3 lutego, a tematyką obejmie Pieśń nad pieśniami.

Foto źródło: facebook/edycja.czestochowa

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content