Ogólnopolska premiera filmu Szare Anioły w Częstochowie

Trwają przygotowania do kolejnego pokazu filmu, który jak co miesiąc będzie można zobaczyć w Duszpasterstwie Akademickim Emaus. 18 marca pokazany zostanie film Szare Anioły. Projekcja odbędzie się w ramach Ewangelizacyjnych Projekcji Filmowych. Michał Rudnik – inicjator cyklu mówi, że współpraca z braćmi Syka, współtwórcami obrazu, rozpoczęła się już dużo wcześniej.  

– Bardzo się cieszę, że udało nam się ściągnąć do Częstochowy Macieja. Całe Ewangelizacyjne Projekcje Filmowe kilka lat temu zaczęły się od filmu The Human Experience (Wszystko o człowieku). Wtedy wyświetliliśmy obraz na płótnie, dziś spotkania są na wyższym poziomie. Maciej się wtedy nie zraził i dziś przygotowujemy się do ogólnopolskiej premiery kolejnego filmu – zauważa Rudnik. 

Film Szare Anioły swoim tematem dotyka niełatwego zagadnienia, pracy braci Franciszkanów Odnowy w najtrudniejszych miejscach i wśród ludzi, których świat zepchnął na margines. – Jest to film bardzo mocny. Młody zakon, niedawno zatwierdzony przez Papieża Franciszka, pracuje w najtrudniejszych miejscach na świecie: pośród gangów narkotykowych w Irlandii, prostytutek w Anglii, czy też pośród więźniów w Hondurasie. Niezwykłe historie poruszają do głębi serce i umysł, powodując, że zadajemy sobie pytania o cierpienie i sens naszego życia – dzieli się Maciej Syka. 

 

Projekcja w Duszpasterstwie Emaus będzie równocześnie premierą filmu Szare Anioły w Polsce. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z zaproszonymi gośćmi ze studia filmowego Grassroots Films z Nowego Jorku. Film miał już okazję zobaczyć Papież Franciszek, który gorąco go poleca. Film Szare Anioły, a po nim spotkanie z twórcami już 18 marca o godz. 19 w kościele akademickim przy ul. Kilińskiego.Wstęp na wydarzenie jest wolny! 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content