Orszak Trzech Króli zawędrował do chorych dzieci

Do Zakładu Leczniczo-Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zawitał w czwartek 6 stycznia Orszak Trzech Króli. Wyruszył on spod kościoła św. Barbary, a przewodniczył mu bp Andrzej Przybylski.

Inicjatywa, która dostarcza chorym dzieciom wiele radości i uśmiechu jest realizowana corocznie. Jak powiedział bp Andrzej Przybylski, wędrówka mędrców to poszukiwanie miejsc, do których można zanieść mądrość, nadzieję i światło Chrystusa, stąd inicjatywa orszaku dla chorych dzieci.

– Wszyscy kojarzymy mędrców ze wschodu jako ludzi, którzy są w nieustannej drodze. Oni ciągle idą, aby szukać mądrości i tych miejsc, do których można zanieść tę mądrość i światło Chrystusa. Takich dróg szukamy w Częstochowie. Jedną z nich jest ta od kościoła św. Barbary do dzieci, które znajdują się w ośrodku wychowawczym prowadzonym przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia – mówił bp Andrzej Przybylski.

Po drodze wędrowcy odwiedzili małych pacjentów z pobliskiego szpitala miejskiego, w którym znajduje się oddział dziecięcy. Symboliczna wędrówka do dzieci jest nawiązaniem do historii sprzed ponad 2 tys. lat, kiedy to Trzej Królowie przybyli do Dzieciątka Jezus.

– Jezus mówił w Ewangeliach, że mądrość jest w dziecku. Nawet swoim dorosłym uczniom wskazywał na dziecko i mówił „Obyście byli jak dzieci”. Uważam, że zarówno w Dzieciątku Jezus, jak i każdym innym dziecku jest zobowiązanie, że należy się o mnie troszczyć i mądrze dbać. Jest to cecha wspomnianej wcześniej mądrości, a także wiary – dodał bp Andrzej Przybylski.

Dzieci i opiekunowie ośrodka przywitali Orszak na balkonie budynku. Dzięki pomocy częstochowskich strażaków Trzej Królowie podarowali najmłodszym symboliczne prezenty. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd z udziałem przedstawicieli Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Claromontani”. Inicjatorem akcji było Szkolne koło Caritas działające przy Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych.

BNO

 

Skip to content