Parafia w czasie pandemii – poradnik Instytutu Ordo Iuris

Praktyczny poradnik dla parafii/źródło fot. Ordo Iuris

Eksperci z Instytutu Ordo Iuris przygotowali kolejne, zaktualizowane wydanie Poradnika Instytutu Ordo Iuris. Praktyczne zagadnienia prawne w czasach epidemii COVID-19. Odpowiedzi na najważniejsze pytania duszpasterzy. Poradnik zawiera odpowiedzi na najważniejsze pytania pojawiające się w związku z wprowadzonymi przez rząd działaniami zaradczymi.

Za podjętymi przez rząd środkami zaradczymi w obliczu pandemii koronawirusa poszły konkretne zmiany rzeczywistości prawnej, w której wielu osobom trudno jest się odnaleźć. Działania te dotknęły również sferę praktykowania wyznawanej wiary. Dlatego eksperci Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przygotowali poradnik dla parafii, księży i osób wierzących wyjaśniający najważniejsze kwestie dotyczące wprowadzanych regulacji.

W związku z dynamicznie rozwijająca się sytuacją epidemiologiczną związaną z szerzeniem się koronawirusa SARS-CoV-2 eksperci Instytutu Ordo Iuris przygotowują kolejne analizy i opracowania, uwzględniające nowe dane.

Instytut Ordo Iuris daje także możliwość skorzystania z porad udzielanych przez prawników Ordo Iuris w ramach infolinii prawnej pod numerem telefonu 533 326 803 w godzinach 11:00-17:00.

źródło info: Instytut Ordo Iuris

Skip to content