Trwają przygotowania do peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej w archidiecezji częstochowskiej. Pierwszym miastem, do którego zawita Maryja, będzie Wieluń.

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego ks. dr Andrzej Kuliberda podsumował, jakie działania zostały już podjęte w związku z peregrynacją:

– Różne nasze przedsięwzięcia duszpasterskie obecnie w Kościele Częstochowskim podejmujemy w perspektywie tego bardzo ważnego wydarzenia, jakim będzie peregrynacja cudownej kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wierzymy, że wraz z przybyciem do poszczególnych parafii naszej archidiecezji, sama Maryja będzie nawiedzać te wspólnoty. W ostatnim czasie została uruchomiona strona poświęcona nawiedzeniu. Mamy już hymn. Piosenkę dla dzieci i młodzieży na ten czas nawiedzenia.

Ks. dr Kuliberda przybliżył plan przebiegu uroczystości rozpoczynającej peregrynację:

– Peregrynacja rozpocznie się w Wieluniu, można powiedzieć w parafii kolegiackiej, czyli Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wybór jest związany z faktem, że poprzednia peregrynacja równie się rozpoczynała w Wieluniu. Natomiast sama już taka szczegółowa lokalizacja, gdzie ta liturgia rozpoczęcia będzie miała miejsce, była przedmiotem wymiany myśli, dyskusji. Ostatecznie abp Depo podjął decyzję, że cała uroczystość rozpocznie się w bliskości ruin Kolegiaty Wieluńskiej, która została zbombardowana 1 września 1939 roku. Konkretnie ta uroczystość rozpoczynająca nawiedzenia w całej naszej archidiecezji rozpocznie się na rynku wieluńskim, który, mam nadzieję, zgromadzi rzeszę ludzi w całej archidiecezji.

Na stronie internetowej nawiedzenie.archiczest.pl można dowiedzieć się m.in. w jakim dniu Matka Boża zawita do danej parafii oraz ile dni pozostało do rozpoczęcia peregrynacji w archidiecezji częstochowskiej.

Skip to content