Pielgrzymi z Radomska u stóp Jasnogórskiej Matki

Z uśmiechem i głośnym śpiewem pielgrzymi z Radomska szli na Jasną Górę, by u stóp Maryi złożyć swoje intencje. We wtorek, 24 sierpnia poranną Mszą św. w kościele św. Lamberta w Radomsku rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Radomszczańska.

W tym roku wzięło w niej udział ponad 300 osób w jednej grupie. Tegoroczna trasa przebiegała inaczej, niż dotychczas.

– Organizacja w tym roku jest nieco inna ze względu na pandemię. Posiadamy np. dużo środków do dezynfekcji. Mamy też zmienioną trasę, ze względu na remonty. Idziemy m.in. przez Szczepocice, Borowno, Mykanów i Lubojnę – zaznaczył Łukasz Solecki, jeden z przewodników.

Pielgrzymi z Radomska mieli do pokonania ponad 45-kilometrową trasę. Mimo że pogoda ich nie rozpieszczała, nastroje oraz tempo pątników było wręcz wzorowe.

– Tutaj wszyscy promienieją swoją wiarą i radością. Każdy ze sobąb współpracuje. Wiele osób daje nam wspaniałe świadectwo swojej wiary. Musimy utrzymać tempo, by dotrzeć tam na określoną godzinę – twierdził ks. Jarosław Sowa, wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Radomsku.

Planowane przybycie wiernych z Radomska na Jasną Górę przewidziano przed godziną 19:00. Tego dnia na Jasnogórskim Szczycie zaplanowano również powitanie pielgrzymek m.in. z Łasku, Łodzi, Włocławka oraz z Wielunia.

BNO

Skip to content