Poczta Polska po raz 22. przybyła na Jasną Górę

22. Pielgrzymka Poczty Polskiej na Jasną Górę fot. Radio Fiat

Tradycje Poczty Polskiej sięgają 1558 roku. Setki lat istnienia są nierozerwalnie związane z historią Rzeczpospolitej. 22 lata ma już tradycja pielgrzymowania tej organizacji na Jasną Górę. W tym roku reprezentanci pocztowców modlili się w Kaplicy Cudownego Obrazu w sobotę 12 czerwca o godz. 11:00. Hasłem patronującym spotkaniu były słowa: Poczta Polska pod opieką św. Józefa.

Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej, mówił o pierwszych latach istnienia instytucji:

-Poczta Polska to firma, która misyjność ma głęboko wpisaną w swą działalność. Czasy panowania Zygmunta II Augusta to początki Poczty Polskiej, która bardzo silnie wrośnięta jest w historię i losy naszej Ojczyzny. To nie tylko firma, spółka, ale także instytucja. W wielu miejscach naszego kraju to namacalny dowód istnienia ciągłości państwa polskiego. To firma, która swoją misyjność odczuwa bardzo głęboko.

Wiesław Włodek, wiceprezes Zarządu, podkreślał, że w misyjności Poczty Polskiej zawiera się dbanie o krzewienie wartości chrześcijańskich. Założenie to realizowane jest m.in. poprzez wydawanie specjalnych znaczków. Wiceprezes mówił także o konkretnych zadaniach, których podejmują się pracownicy:

-Listonosze są takimi osobami, które cieszą się bardzo dużym zaufaniem Polaków, są zawsze w pierwszej trójce, tych którzy są w czołówce. Niejednokrotnie jest tak, że listonosz na tyle jest znany w środowisku, że pomoże zrobić np. zakupy.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył o Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry.

– Kiedy mówimy o Jej sercu, to nie mamy na myśli prostych emocji i uczuć, ale wyrażamy prawdę o twardej i konsekwentnej duchowej walce jaka miała miejsce w życiu Bożej Rodzicielki. To była walka o godność i gotowość tracenia życia dla innych i o zachowanie obranego kierunku życia. – mówił.

Jasnogórski przeor życzył także, by obecność w Domu Matki, przy Jej sercu przyczyniła się do autentycznego nawrócenia i jeszcze bardziej świadomej deklaracji, że razem z Nią jaką Tą, która przezwyciężyła w sposób najdoskonalszy wszystkie słabości ludzkiego serca, chcemy pozostać już na zawsze przy sercu Jezusa.

JS/Jasna Góra News