Archidiecezja Częstochowska bardzo aktywnie włączyła się w akcję pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy oraz dla przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski nie tylko zarządził zbiórki pieniędzy i darów rzeczowych, ale udostępnił także na potrzeby działań pomocowych pomieszczenia Wydawnictwa Archidiecezji Częstochowskiej “Regina Poloniae” i obiektów będących własnością Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.
Na prośbę Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego, Towarzystwo Patriotyczne KRESY organizuje kolejne już zbiórki i transporty pomocy rzeczowej dla Ukrainy (informacje na stronie Towarzystwa).
We wtorek 8 marca, do ośrodka rekolekcyjnego “Święta Puszcza” w Olsztynie przyjechało ponad 80 dzieci ze wschodniej Ukrainy. Najbliższy czas spędzą pod opieką Caritas Archidiecezji Częstochowskiej (materiał na stronie Radia FIAT).
We współpracy z władzami Częstochowy uruchomiono Centrum Kryzysowe Pomocy Ukrainie, w którym uchodźcy otrzymują niezbędną pomoc oraz opiekę (informacje na stronie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej).
W Środę Popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu w parafiach Archidiecezji Częstochowskiej zbierano ofiary na rzecz Ukrainy. Dotychczas spłynęły środki zebrane w około 1/5 parafii naszej Archidiecezji, w kwocie 310 000 zł.

źródło: www.archiczest.pl

Skip to content