Pomóżmy dzieciom – największym ofiarom wojny

Źródło fot./plakat: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej od pierwszej niedzieli grudnia rozpoczyna akcję zbierania produktów do paczek świątecznych dla dzieci. To właśnie najmłodsi najbardziej cierpią w konfliktach zbrojnych toczących się w różnych regionach świata.

Właśnie dlatego częstochowska Caritas już po raz kolejny organizuje zbiórkę produktów skierowaną do najmłodszych. Tym razem celem jest wsparcie dla dzieci za naszą wschodnią granicą.

– Chcemy skupić się na tym, czego dzieci potrzebują, żyjąc w takich warunkach. Potrzebują jedzenia przystosowanego specjalnie dla nich: mleko w proszku, odżywki, dżemy, powidła, wszelkiego rodzaju słodycze czy ciastka. Ważne, by produkty te były suche i z możliwie długim terminem przydatności. Wszystko to zostanie dostarczone oraz rozdysponowane do ośrodków, które chronią dzieci w miejscach walk. Mamy takie ośrodki nieopodal Kijowa, Lwowa oraz w Strefie Gazy, także w obozach dla uchodźców. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę pomoc – mówił ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

W pomoc mogą włączyć się wszyscy, zarówno osoby prywatne czy firmy, jak i wierni z terenu archidiecezji, którzy mogą przynosić żywność oraz inne produkty pomocowe bezpośrednio do swoich parafii.

– Z tym apelem będziemy również udawać się do naszych parafii w całej archidiecezji. Proboszczowie przygotują specjalne miejsca do składania takich darów i ofiar. Później zostaną one przekazane przez naszych wolontariuszy. Warto tu dodać, że osobami, które pomagają przy pakowaniu paczek i kartonów dla potrzebujących rówieśników są dzieci z Ukrainy, które od 17 miesięcy znajdują się w Olsztynie koło Częstochowy. Jeśli ktoś chce pomóc prywatnie lub organizuje taką zbiórkę np. w zakładzie pracy czy w szkole, to można dostarczać dary bezpośrednio do naszego magazynu – dodał ks. Marek Bator.

Zbiórka w parafiach potrwa do 17 grudnia. Zebrane produkty zostaną przetransportowane do magazynu Caritas w Częstochowie przy ul. Ogrodowej 28, gdzie po przesortowaniu i spakowaniu trafią do potrzebujących dzieci.

BNO

 

Źródło: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Skip to content