Kościół św. Faustyny Dziewicy w Częstochowie wzbogacił się o nową Drogę Krzyżową. Jej poświęcenia dokonał w piątek 8 marca bp Andrzej Przybylski. Ciesząc się z licznej obecności wiernych w świątyni hierarcha podkreślał rangę uroczystości i jej znaczenie dla całej społeczności parafii:
– Tak, jak dla Wielkiego Postu istotna jest modlitwa Drogi Krzyżowej, tak dla budującego się kościoła jest erygowanie stacji Drogi Krzyżowej. Dlatego dzisiaj w parafii św. Faustyny przeżywamy bardzo ważny moment. Nie tylko ze względu na Wielki Post, ale w ogóle dla całości wiary tej wspólnoty parafialnej. I dlatego jet to taka ważna chwila szczególnie, że patronat św. Faustyny nieodłącznie wiąże się nieustannie z przeżywaniem męki Jezusa.
Z erygowania nowej Drogi Krzyżowej cieszył się również proboszcz parafii ks. Wojciech Pelczarski:
– Samo nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest nabożeństwem wyjątkowym. Rozważanie męki Pańskiej dotyka samej istoty miłości Pana Boga do człowieka i miłosierdzia. Dotykamy jakby serca Bożego miłosierdzia. Chcieliśmy, żeby na początku Wielkiego Postu udało się poświęcić nowe stacje Drogi Krzyżowej. Stacje są rzeźbione w drzewie lipowym, robił je rzeźbiarz z Podhala. Myślę, że są bardzo wymowne.
Po uroczystym poświęceniu poszczególnych stacji bp Andrzej Przybylski odprawił nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji całej parafii oraz ofiarodawców, którzy przyczynili się do powstania nowych stacji.

ZD

Skip to content