Przedstawienie wielkopostne podopiecznych DPS-u przy Wesołej

12_dps_spektakl_

“Oto Ja Jestem z wami” – przedstawienie wielkopostne pod takim tytułem zaprezentowały mieszkanki Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wesołej w Częstochowie prowadzonego przez siostry Albertynki. Dzisiejszy spektakl (16 marca) obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z ul. Olsztyńskiej. 
– Chciałyśmy uwrażliwić zgromadzonych na okres Wielkiego Postu, dać do myślenia nie w sposób tradycyjny, czyli męki Pańskiej, tylko tak trochę bardziej nowocześnie, pokazując, że Pan Jezus jest z nami praktycznie każdego dnia, również w trudnych chwilach, nie tylko w tych łatwych – mówi Agnieszka Michalczyk, pracownik socjalny DPS-u.
Radości z efektu końcowego nie kryła siostra Estera Cegielska: – Oczywiście, że jestem dumna i oczywiście dziękuję paniom terapeutkom, które wkładają dużo pracy w to, żeby był taki efekt .
Spektakl składał się z czterech scenek przedstawiających sytuacje z życia codziennego. W trzech z nich wystąpiła mieszkanka DPS-u Anna Michalak. – Najtrudniejsze było wcielenie w rolę komendanta Hoessa, czyli w osobę, która znęca się nad więźniami i niszczy ich w obozie w Auschwitz. Najtrudniejsza dla mnie była kwestia, kiedy musiałam powiedzieć słowa: a może cie ten twój Chrystus ocali – wyznaje aktorka.

 

KK

 

Starszy Post