Przygotowania do tegorocznego Marszu dla Życia nabierają rozpędu

W poniedziałek 28 marca w częstochowskiej Kurii miało miejsce kolejne spotkanie organizacyjne częstochowskiego Marszu Dla Życia i Rodziny. W toku jest konkurs na hasła promujące cywilizację życia i wartości rodzinne. Organizatorzy zachęcają też do zaangażowania w przygotowywanie wydarzenia.

Spotkanie podsumował Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II oraz główny organizator Marszu, planowanego w tym roku na 29 maja:

Kolejne kroki podjęliśmy, które przybliżają nas do tego terminu. Czekamy na rozstrzygnięcie z początkiem kwietnia konkursu na hasło tegorocznego Marszu. Jednocześnie zachęcamy czytelników, żeby się włączyli. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, można się jeszcze do tego konkursu i zaproponować swoje hasło, związane z Marszem Życia i Rodziny. Spotkanie pokazało, że im bliżej terminu tym coraz więcej pracy. Pomysłów też. Na pewno będzie potrzeba będzie dużo rąk do pracy, przede wszystkim do promocji.

Organizatorzy cały czas zachęcają wspólnoty, stowarzyszenia i grupy nieformalne do włączania się w inicjatywę tworzenia częstochowskiego Marszu Dla Życia i Rodziny. Miejsce z pewnością znajdzie się dla wszystkich, którzy będą chcieli wnieść swój wkład w organizację tego przedsięwzięcia, do czego również zachęca ks. Robert Grohs, przewodniczący Referatu Duszpasterstwa Rodzin archidiecezji częstochowskiej:

Hasło się powoli wykuwa, jest dużo myśli, dużo osób zaangażowanych, ale wszystkich zapraszamy, ktokolwiek by miał takie pragnienie w sercu albo takie przekonanie, że Bóg go zaprasza do współorganizowania Marszu. Zaczynamy Mszą św. W naszej archikatedrze 29 maja, zapraszamy wszystkich, którzy kochają życie i chcą głosić Życie do współtworzenia, przygotowania i też prowadzenia Marszu. Zapiszmy sobie w kalendarzu: 29 maja, godz. 16:00.

Organizacje, wspólnoty i szkoły chcące wnieść swój wkład w przygotowanie tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny mogą się kontaktować z diecezjalnym Referatem Duszpasterstwa Rodzin. Poszukiwani są także wolontariusze do pomocy w organizacji i prowadzeniu Marszu 29 maja, m.in. w sekcji porządkowej, informacyjnej, artystyczne i animacyjnej. Do wolontariatu można się zgłaszać bezpośrednio w Fundacji dla Życia i Rodziny. Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 6 kwietnia.

 

 

Skip to content