Rekolekcje KSM w Świętej Puszczy

Katolickie Stowarzyszenie Młodych Archidiecezji Częstochowskiej zorganizowało dla młodzieży rekolekcje wielkopostne. Uczestnicy słuchali nauk, głoszonych przez ks. Damiana Kwiatkowskiego, a także integrowali się w czasie różnych inicjatyw.

Rekolekcje trwające w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości „Święta Puszcza” rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w kaplicy 4 marca. – To trzy dni odnowy duchowej przez modlitwę, konferencje oraz spowiedź – mówi Magdalena Kowalczyk, zastępca prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Młodych Archidiecezji Częstochowskiej:

– Rekolekcje są po to, aby w „codziennym zabieganiu” znaleźć czas na wyciszenie. Dla niektórych jest to też szansa na polepszenie relacji z Panem Bogiem.

Jak dodaje ks. Michał Jędrzejski, asystent diecezjalny KSM Archidiecezji Częstochowskiej, największą wartością rekolekcji jest poznawanie prawdziwego Chrystusa oraz Jego Kościoła:

– Myślę, że młodzież może wynieść z tego wiele dobrych rzeczy. Przede wszystkim jest to wartość nawiązywania relacji. Przebywania ze sobą, rozmawiania. Rekolekcje stanowią też wspaniałą możliwość do Adoracji oraz skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Młodzież słuchała o miłości do człowieka, samego siebie oraz tym, jak bardzo kocha ich Bóg. Wszystkie te treści przybliżył ks. Damian Kwiatkowski:

– Te treści ukierunkowane są na to, aby w tajemnicy Wielkiego Postu odnaleźć dar miłości. Bardzo ważne jest, aby ta młodzież zobaczyła, że miłość „rozlewa się” na całe życie. Chodzi o to, aby ci młodzi ludzie zrozumieli miłość Boga, miłość do samego siebie oraz do drugiego człowieka. To jest wszystko ze sobą powiązane.

Swoimi odczuciami, co do rekolekcji KSM podzielili się z nami: Emilka oraz Jakub. Jak twierdzą oboje, inicjatywa warta jest corocznej organizacji:

– Uważa, że takie rekolekcje są bardzo potrzebne. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy wiele osób odchodzi od Kościoła.

– Cieszę się, że tu jestem i mogę dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Celem działań Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan poprzez aktywne uczestnictwo we wspólnocie Kościoła. Stowarzyszenie zrzesza w Polsce kilkadziesiąt tysięcy młodych osób z 41 diecezji.

ABK

Skip to content