fot. o. Łukasz Kręgiel OSPPE

Pierwsza w tym roku edycja rekolekcji małżeńskich przypadła na ostatni weekend czerwca. Tym razem ojcowie Paulini zaprosili rodziny na trzy dni spotkań prowadzonych przez bp Andrzeja Przybylskiego.

O temacie tegorocznych rekolekcji mówił o. Łukasz z leśniowskiego konwentu:

– Zrodził się pomysł takich rekolekcji, ponieważ Matka Boża Leśniowska jest patronką rodzin. W naszym sanktuarium od maja do sierpnia w każdy ostatni weekend, są one przeprowadzane. Ich temat to duchowa odnowa małżeństwa i rodziny. Zapraszamy szczególnie małżeństwa, te które brały ślub u nas w sanktuarium, a także rodziny.

W trzydniowym programie znaleźć można m.in. nabożeństwo różańcowe, różnorakie konferencje, Msze św., czy modlitwy podczas Apelu Jasnogórskiego. W drugim dniu rekolekcji przewidziany jest także czas na indywidualne rozmowy uczestników z rekolekcjonistą.

Sezon rekolekcji w Leśniowie trwa. O szczegółach nadchodzących wydarzeń mówił o. Łukasz, współorganizator:

– Rekolekcje odbędą się w dniach 24-26 lipca, pod tytułem “Rodzina Kościołem domowym” i poprowadzi je ks. Damian Kwiatkowski. Z kolei w sierpniu, między 23 a 25 sierpnia ks. Krzysztof Porosło będzie głosił rekolekcje na temat: “Radość miłości – teologia czułości papieża Franciszka”.

Ojcowie Paulini zapraszają także na Uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Leśniowskiej 2 i 5 lipca. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny na stronie www.lesniow.pl

JS

Skip to content