„Przebudź się, powstań, przyjmuj” to hasło tegorocznych „Rekolekcji na dobry początek” organizowanych w Duszpasterstwie Akademickim Emaus. Wspólna modlitwa, spotkania oraz konferencje skierowane są przede wszystkim do studentów. Początek już 17 października o godz. 10.00.

Jak tłumaczy ks. Jakub Raczyński inicjatywa związana jest z rozpoczęciem nowego roku akademickiego:

– Są na uczelniach różne inauguracje. Jest inauguracja liturgiczna. Ludzie rozpoczynają kierunki studiów, co często stanowi w ich życiu nowy początek. Stąd właśnie ogólnopolski pomysł na rekolekcje. Zapraszamy bardzo serdecznie.

„Rekolekcje na dobry początek” w Duszpasterstwie Akademickim Emaus poprowadzi ks. dr Łukasz Dyktyński:

– Rekolekcje odbywają się pod hasłem „Przebudź się, powstań, przyjmuj”. Zaczynamy 17 października. Studentów zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. o godz. 20.00. Wcześniej, o godz. 18.30, odbędzie się spotkanie wszystkich pracowników, wykładowców, profesorów wszystkich uczelni wyższych z Częstochowy. Natomiast poniedziałek i wtorek to Msza św. z homilią o godz. 19.00 oraz konferencją o godz. 20.00. W środę za to nabożeństwo pokutne o godz. 18.30 oraz Eucharystia.

Na zakończenie rekolekcji odbędzie się koncert uwielbienia w wykonaniu Marty Madejskiej, która zaprezentuje utwory ze swojej premierowej płyty „Po Twoich Śladach”.

ABK

Rekolekcje na dobry początek/fot. DA Emaus
Skip to content