W kościele rektorackim w Częstochowie, znajdującym się w III Alei Najświętszej Maryi Panny, 2 kwietnia rozpoczną się trzydniowe rekolekcje wielkopostne. 

Szczegóły przedstawia ks. dr Mikołaj Węgrzyn, rektor kościoła rektorackiego:

Kościół Rektoracki, jak co roku organizuje rekolekcje wielkopostne. W tym roku powróciliśmy do formuły sprzed kilku lat, mowa tu o rekolekcjach wielkotygodniowych. Rozpoczną się one w Niedzielę Palmową. Wielki Tydzień to czas wielkich przeżyć duchowych i ważnych celebracji liturgicznych. Szczytem Wielkiego Tygodnia jest oczywiście Triduum Paschalne, zwieńczone Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego.

Ks. dr Węgrzyn zdradza, kto poprowadzi tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

– Rekolekcjonistą będzie znany i lubiany ks. Rafał Kowalski. Duchowny jest obecny w kościele rektorackim. Często można go usłyszeć także na antenie Radia Fiat. Jego kazania cieszą się sporą popularnością. Jeśli ktoś nie miał okazji posłuchać homilii ks. Kowalskiego na żywo, gorąco zachęcamy do przyjścia i wysłuchania.

Rekolekcje będą wzbogacone wyjątkową oprawą muzyczną.

– Dodatkowym „smaczkiem” rekolekcji, będzie schola Dominae Jesus, która ubogaci wieczorne liturgie śpiewem. Ks. Rafałowi zależało właśnie na takiej formie – poza kazaniem, istotna jest także artystyczna strona liturgii. Mamy nadzieję, że wizja ks. Kowalskiego się ziści.

Tytuł rekolekcji nawiązuje do znanej pieśni liturgicznej…

– ,,Podnieś mnie Jezu” – słowa te pochodzą ze znanej pieśni liturgicznej, która jest wykonywana na 4 głosy i ma charakter kanonu – powtarzającej się melodii i słów. ,,Podnieś mnie Jezu i prowadź mnie do Ojca” – to jest główna myśl, która będzie towarzyszyć tych rekolekcjom. Będą to rekolekcje dla zmęczonych – nie tylko psychicznie, fizycznie, ale właśnie duchowo.

Rekolekcje wielkopostne to czas odnowy duchowej, refleksji nad własnym życiem i pogłębienia relacji z Bogiem. Zapraszamy w tym celu do Rektorackiego!

LN

Skip to content