Rocznica Sakry Biskupiej bp. Andrzeja Przybylskiego

Decyzją Ojca Świętego Franciszka, pięć lat temu, ks. prał. Andrzej Przybylski, ówczesny proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, otrzymał nominację biskupią. Msza św., podczas której Ksiądz Prałat otrzymał święcenia biskupie, sprawowana była 24 czerwca w częstochowskiej archikatedrze.

– Jestem wdzięczny za to kim jest oraz co czyni dla wspólnoty Kościoła – mówi abp Wacław Depo o bp. Andrzeju Przybylskim:

– O darze bp. Andrzeja Przybylskiego usłyszałem od nuncjusza apostolskiego Salvatore Pennacchio, będąc na pielgrzymce w Lourdes. Uważam, że jest to kolejny dar Matki Bożej, za który dziękowałem Bogu przez Jej serce. Niech bp Andrzej będzie radosny w swoim posługiwaniu.

Tak wiadomość o nominacji biskupiej, do której doszło w maju 2017 roku, wspomina natomiast bp Andrzej Przybylski:

– Była to trudna i bardzo ważna decyzja, która związana była jeszcze z moim osłabieniem zdrowotnym. Jechałem do Warszawy trochę zalękniony. Zastanawiałem się, jaką decyzję podjąć.

Bp Andrzej Przybylski jest dziewiątym biskupem pomocniczym w dziejach Kościoła częstochowskiego. Dewizą jego posługi są słowa: „In Christo” (W Chrystusie), pochodzące z listów św. Pawła Apostoła.  Centralnym motywem jego herbu biskupiego jest serce, symbol Najświętszego Serca Jezusowego.

ABK

Skip to content