Źródło: facebook.com/Różaniec do granic Nieba

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko mimo licznych prześladowań i represji, wielokrotnie powtarzał, aż do dnia męczeństwa: „zło dobrem zwyciężaj”. Pod takim właśnie hasłem trwa w tym roku Modlitwa Różańcowa do Granic Nieba.

Intencją modlitwy będzie włączenie dzieci nienarodzonych do wspólnot rodzinnych, uleczenie ran związanych z ich utratą oraz przebłaganie za wszystkie grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Modlitwy będą mieć miejsce w całej Polsce w dniach od 1 do 8 listopada.

– Wzywamy wszystkich do powszechnej mobilizacji modlitewnej. Po ludzku: nie ma już dobrych rozwiązań. Potrzebujemy interwencji Bożej w naszym kraju, dlatego prosimy wszystkich, którzy żywi jesteście w Narodzie o wielką modlitwę. Różaniec do Granic Nieba jest narzędziem danym przez Pana Boga nam, na ten moment, na te czasy. Jeśli wszyscy chwycimy różańce do dłoni i będziemy się głęboko modlić, możemy zmienić bieg historii. Na stronie rozaniecdogranic.pl znajduje się tekst specjalnie przygotowanej modlitwy na ten czas. Była ona przygotowywana półtora miesiąca. Wtedy nikt nie przewidywał, że stanie się to, co teraz dzieje się w Polsce. Modlitwa ma imprimatur Kościoła i jest już ukończona – zapraszał Maciej Bodasiński, współorganizator Różańca do Granic Nieba.

Różaniec Do Granic Nieba ma aspekt indywidualny, ale i wspólnotowy. Jest propozycją modlitwy dla rodzin oraz dla parafii. Inauguracja wydarzenia miała miejsce w niedzielę. 1 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej Mszę św. oraz czuwanie modlitewne celebrował abp Józef Górzyński. W homilii duchowny mówił o szczęściu i świętości ludzi.

– Czy my rzeczywiście chcemy, aby była to nasza droga do świętości? Pragnąc dołączyć do grona zbawionych, szczęśliwych i błogosławionych, zastanawiamy się, jak przejść naszą drogę ziemską. Często kojarzy się z tym fragmentem ewangelii o ośmiu błogosławieństwach nadzieja, że może jest jakaś inna droga, w której nie trzeba dołączać do grona ubogich, którzy się smucą, nie posiadają i cierpią prześladowanie. Czasami wpatrujemy się w życiorysy świętych, aby dostrzec z nadzieją niejako owo pominięcie – głosił abp Józef Górzyński.

W Różaniec do Granic Nieba zaangażowała się m.in. parafia św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Częstochowie. Wspólna modlitwa będzie się odbywać tam codziennie w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 10:00.

BNO

Skip to content