Oddanie33, rekolekcje/fot. episkopat.pl

Zdaniem św. Jana Pawła II kapłan powinien nieustannie się nawracać. Ojciec św. apelował w Rzymie do polskich biskupów, że „tylko kapłan święty może stać się w dzisiejszym, coraz bardziej zsekularyzowanym świecie przejrzystym świadkiem Chrystusa i Ewangelii (…)”. Idąc za nauką papieża, duchowni umacniają swoją wiarę m.in. w czasie specjalnych rekolekcji. Jedna z tego typu inicjatyw rozpocznie się już 4 kwietnia.

33-dniowe paschalne rekolekcje pt. „Rozpal na nowo charyzmat Boży – z Maryją ku pełni kapłaństwa” to szansa odnowy kapłańskiej posługi przez oddanie Sercu Maryi Niepokalanej oraz ożywienie i prowadzenie wspólnot do głębszego przeżycia spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym w Eucharystii. O inicjatywie mówi bp Andrzej Przybylski:

– Poznańska fundacja Tota Tua wychodzi z kolejnym krokiem formacyjnym, tym razem skierowanym do kapłanów z całej Polski. Celem jest odnowa Kościoła przez duchową odnowę kapłanów. Dziękujemy księżom za ich posługę, ale jednocześnie dostrzegamy wielką potrzebę modlitwy o żar wiary i charyzmat kapłański. O to będziemy prosić Boga.

Schemat rekolekcji składa się z krótkiego wprowadzenia jednego z kapłanów oraz tekstów przeznaczonych do indywidualnej medytacji

– To 33 dni rekolekcji dla kapłanów. Chcemy zaprosić księży do tego, aby wrócili do swojego powołania, odnaleźli swoją tożsamość. Te rekolekcje podzielone są na trzy bloki: wybranie, oddanie i posłanie.

Rekolekcje poprowadzą: bp Andrzej Przybylski, o. Wojciech Surówka oraz ks. Marcin Modrzyński. Teksty do indywidualnej medytacji opierają się na kilku źródłach: listach Jana Pawła II do kapłanów, rozważaniach papieża Benedykta XVI, refleksjach Sługi Bożego o. Jacka Woronieckiego oraz dzienniku duchowym oblata benedyktyńskiego pt. „In Sinu Iesu”.

ABK

Skip to content