W niedzielę, 23 kwietnia w całym kraju rozpocznie się XV Tydzień Biblijny, który potrwa do 29 kwietnia. W kościołach w Polsce będzie organizowane Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego myślą przewodnią będzie fragment z I Listu do Koryntian: “Czy chcecie gardzić Kościołem?”. Hasłem tegorocznego Tygodnia Biblijnego będzie: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

Jakie jest przesłanie Tygodnia Biblijnego wyjaśnia ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik archidiecezji częstochowskiej:
Tydzień Biblijny to inicjatywa zapoczątkowana w 2009 przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Rozpoczynamy go w III Niedzielę Wielkanocną, znaną też Niedzielą Biblijną. Podczas tego tygodnia, w różnych inicjatywach upowszechniamy znajomość Biblii. Dla nas, Biblia to nie tylko księga opowiadająca historie, to przede wszystkim Słowo Boże, przez które objawia się Bóg. Sama księga stanowi pewną przestrzeń do spotkań z Bogiem. Dlatego właśnie czcimy tę księgę. Należy ją znać, ponieważ bez znajomości Pisma Świętego nie poznamy Boga. Tydzień Biblijny obchodzony jest z tego powodu w całej Polsce.

Główne obchody Narodowego Czytania Pisma Świętego odbędą się w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 12:30 w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie.
W niedzielę transmitowane będą także celebracje Narodowego Czytania Pisma Świętego z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach (o godz. 7.00 w TVP 1 i od godz. 11.00 w TVP 3) oraz z Jasnej Góry (o godz. 9.30 w TV Trwam).
W sobotę, 22 kwietnia, wiceprzewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II ks. dr Marcin Zieliński poprowadzi rozważania podczas Apelu Jasnogórskiego w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej, nawiązując w nich do hasła Tygodnia Biblijnego.

PJU

 

 

Źródło fot: Konferencja Episkopatu Polski

Skip to content