Rycerze Kolumba ze zbiórką na rzecz częstochowskiego hospicjum

Fot. Radio Fiat

Od 27 stycznia do 4 lutego w Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej odbywa się peregrynacja wizerunku św. Józefa. Z tej okazji Rycerze Kolumba z częstochowskiej Rady działającej przy parafii organizują zbiórkę dla Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Koordynatorem inicjatywy jest Andrzej Wilk, Wielki Rycerz, który mówi, że tego typu zbiórki są organizowane corocznie.

– Co roku rycerze Kolumba idą pielgrzymką na Jasną Górę i co roku są zbierane jakieś dary dla instytucji pomocowych, takich, jak domy samotnej matki, czy Caritas. Wcześniej nie mieliśmy pomysłów na to, aby zrobić coś dla bardziej potrzebujących osób. Taki pomysł zrodził się u jednego z naszych braci – powiedział Andrzej Wilk.

Pomysł zbiórki na rzecz hospicjum spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród członków Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba. Pozwoli to na wsparcie chorych i podopiecznych placówki, a także ich najbliższych.

– Zapytaliśmy naszą Radę Najwyższą, czy możemy przeprowadzić taką zbiórkę. Dostaliśmy pozwolenie, więc ten pomysł jak najbardziej jest do realizacji, tym bardziej że będzie to podczas peregrynacji obrazu św. Józefa. Dodam, że takie poświęcone obrazy podczas poprzedniej pielgrzymki Rycerzy Kolumba na Jasną Górę były trzy. Peregrynowały one w trzech obszarach, gdzie Rycerze Kolumba także prowadzili zbiórki na ustalony cel – dodał Wielki Rycerz.

Wizerunek św. Józefa przybędzie z parafii Lindów. Następnie trafi on do parafii Zesłania Ducha Świętego, a później – do św. Wojciecha. Rycerze Kolumba z obu parafii także włączą się w aktywną zbiórkę na rzecz częstochowskiego hospicjum.

BNO

Skip to content