W rozpoczynającym się okresie Wielkiego Postu, który ubogacony jest wielkopostną jałmużną szczególnie pamiętamy o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Środę Popielcową 2024 zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się ogólnopolska zbiórka finansowa Caritas. 

Środki ze zbiórki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc w utrzymaniu dzieci z Ukrainy, które w naszej Archidiecezji są już dwa lata. Można sobie wyobrazić tęsknotę za rodzicami i dziadkami oraz nieustanny lęk, że w każdej chwili mogą otrzymać informację o śmierci kogoś najbliższego.

Nasza wyobraźnia niech zauważy co to znaczy żyć nie w swoim kraju, który jest dla nich życzliwy i opiekuńczy jednak to nie jest dom w Ukrainie. Jako opiekunowie tych dzieci jest nam zadawane pytanie: kto się mną zaopiekuje jak nikogo nie będzie w domu w Ukrainie?

Caritas naszej Archidiecezji opiekuje się 74 dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Pomoc jest skuteczna poprzez sprawne wpłacanie ofiar na powyższy cel. Proszę o dokonanie wpłat parafialnych na konto: 52 1020 1664 0000 3802 0463 6892, tytuł: „sieroty Ukrainy”.

Wraz z dziećmi modlimy się za wszystkich ludzi dobrego serca oraz o pokój wszędzie tam gdzie konflikty i wojny.

Źródło: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Skip to content