W sobotę, 18 marca, na Jasnej Górze, odbędzie się piąte spotkanie w cyklu „Sobotnie wykłady Maryjne”. Ich celem jest pogłębienie wiedzy o Matce Bożej, duchowości maryjnej i wiary. Konferencję pt. „Przez Jezusa do Maryi, przez Maryję do Jezusa” wygłosi ks. dr Lech Wołowski z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. 

Na spotkanie zaprasza o. Grzegorz Prus:

Szczęść Boże, bardzo serdecznie zapraszam wszsytkich na kolejne spotkanie z cyklu Sobotnie Wykłady Maryje, wykłady odbywają się w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze o godzinie 19.00. Tym razem tematem będzie „Przez Jezusa do Maryi, przez Maryję do Jezusa”. Wykład wygłosi ks. dr Lech Wołowski z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Będzie to okazja do pogłebienia swojej wiedzy na temat Matki Bożej i uporządkowania pewnych pojęć na temat Maryi.

Jak dodał o. Prus o obu zasadach teologicznych czyli przez Jezusa do Maryi, przez Maryję do Jezusa, wielokrotnie mówił Jan Paweł II. – Autorytetem stojącym za tymi dwoma zasadami jest św. papież, on szedł tą drogą – zauważy paulin. Zwrócił także uwagę, że wykłady Maryjne odbywają się w soboty, bo to dzień poświęcony Matce Bożej i okazja do bliższego Jej poznania, do pogłębienia wiedzy i duchowości.

Organizatorem spotkań z cyklu „Sobotnie wykłady Maryjne” jest Jasnogórski Instytut Maryjny przy współpracy z Instytutem Wyższych Studiów Teologicznych w Częstochowie.
Wykłady mają charakter otwarty. Po prelekcji, która rozpocznie się o godz. 19.00 w Kaplicy Różańcowej, jak zwykle, będzie okazja do zadawania pytań i do dyskusji.

Źródło: Biuro prasowe Jasnej Góry

Skip to content