Św. Ojciec Pio wzorem modlitwy – uroczystości odpustowe na Przeprośnej Górce

Uroczystości odpustowe w sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce fot. Radio Fiat

Na Przeprośnej Górce, w sanktuarium św. Ojca Pio, w sobotę 26 września miał miejsce kolejny dzień uroczystości odpustowych. Mimo pandemii koronawirusa, na modlitwę przybyli liczni wierni.

Głównym punktem dnia była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Włodzimierza Kowalika, prałata, proboszcza-kustosza kapituły bazyliki archikatedralnej w Częstochowie. Podczas homilii ks. Kowalik mówił:

-Naśladując Jezusa chrześcijanin powinien modlić się zawsze. Nigdy się tym nie nużyć, uczynić modlitwę postawą swojego życia, modlić się z Kościołem za Kościół i w Kościele. Modlitwa staje się warunkiem wierności i posłuszeństwa Kościołowi, niezwykle ważnym na każdym etapie dziejów Kościoła.

Kaznodzieja podkreślał wielką wagę modlitwy, pobudzając słuchających do refleksji:

-Potrzeba się modlić. Trzeba być odważnym, aby żyć mądrze, dobrze. Święty Ojciec Pio miał dar widzenia wnętrza człowieka. Co powiedziałby o mnie dzisiaj, gdyby stanął przede mną i zaglądnął do mojego serca? Czy tej modlitwy, jako fundamentu mojego życia, jest wystarczająco?

Zapytaliśmy ks. prał Kowalika, czego od św. Ojca Pio może się nauczyć człowiek współczesny:

-Święty Ojciec Pio to przede wszystkim człowiek wybrany przez pana Boga i jego narzędzie. Doświadczenie miłosierdzia i to, czego możemy się uczyć, to niezwykłej pokory i modlitwy. To są konkretne działania, których widać Bóg od nas oczekuje i jemu się podobają. W życiu Ojca Pio przynosiły one niezwykłe owoce w postaci upraszczania łask nawrócenia uzdrowienia dla ludzi. Dziś wszyscy potrzebujemy tej modlitwy dla takiej wewnętrznej równowagi, żeby mieć w sumie odniesienie do pana Boga, by również i wypraszać potrzebne pomoce dla siebie i dla innych. To jest mądrość Kościoła całe wieki praktykowana. Tam, gdzie tej modlitwy zaczyna brakować, zaczyna się również i zamieszanie w duszy człowieka, ale również i między ludźmi. Jakby powiedzieć jednym zdaniem przesłanie ojca Pio: wróćmy do modlitwy.

W program dnia wpisała się także koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa, Apel Jasnogórski i czuwanie nocne na Jasnej Górze.

JS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content