Świadectwo wiary serialowego gangstera – Dariusz Kowalski w DA Emaus

Fot. Radio Fiat/BNO

Dariusz Kowalski, polski aktor dubbingowy, teatralny i filmowy, znany m.in. jako postać Janusza Tracza w serialu Plebania, był gościem w Duszpasterstwie Akademickim Emaus. Spotkanie z aktorem miało miejsce w poniedziałek, 29 stycznia w ramach cyklu spotkań „Życie na gigancie”.

Ich celem jest przedstawienie młodym świadectwa wiary znanych i cenionych osób, a także nakłanianie wiernych do dzielenia się swoim doświadczeniem oraz relacją z Bogiem. Ks. Michał Krawczyk, duszpasterz akademicki wyjaśnia ideę organizowania tego typu spotkań, jako inspirację i danie odwagi młodym.

– Pomysł zrodził się z faktu wychodzenia do studentów na „giganta”, czyli stołówkę, która jest tutaj pod wierzbą. Taką ma nazwę i tam bardzo często gromadzili się młodzi. Żyjąc trochę na „gigancie”, zrodził się taki pomysł, aby pokazać młodym, że są wśród nas ludzie prawdziwej wiary, którzy żyją w sposób pełny i prawdziwy, przez doświadczenie. Chcemy, by przez te spotkania nasi studenci (i nie tylko) mogli poznać relacje z Bogiem znanych ludzi, którzy dla wielu mogą być uznawani za takich, którym Bóg w życiu nie jest potrzebny – mówił duszpasterz.

Aktor Dariusz Kowalski często mówi o swoim doświadczeniu kochającego Boga – Ojca w codziennościach. Jak sam powiedział: to On go wychowuje i prowadzi do siebie.

– Bóg był w moim życiu, jest i będzie. Czy ja tego chcę? Oczywiście! Przyjmuję Jego miłość, bo wierzę w to, że powołała mnie ona do życia. Jego miłość podtrzymuje mnie przy tym życiu i mam nadzieję, że mnie przygarnie, gdy to moje ziemskie życie się skończy. Życie szybko przemija – całkiem niedawno zdawałem maturę, a dziś mam za sobą spory aktorski dorobek. Czy warto przekazywać świadectwo swojej wiary innym? Tak, pod warunkiem że jest to świadczone naszym życiem, a nie tylko puste słowa – powiedział aktor.

Spotkanie odbyło się po wieczornej Mszy św., której przewodniczył ks. Michał Krawczyk. Duszpasterstwo Akademickie Emaus oferuje wiele innych aktywności, takich jak wyjazdy, spotkania czy integracje. Co ważne – nie są one skierowane wyłącznie dla studentów.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Świadectwo wiary serialowego gangstera – Dariusz Kowalski w DA Emaus

Skip to content