Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie dobiegają końca! – młodzież z DA Emaus na ŚDM

Rozpoczęte 1 sierpnia Światowe Dni Młodzieży dobiegają końca. To wielkie wydarzenie, które co cztery lata gromadzi setki tysięcy młodych z całego świata. W środę, 26 lipca do Lizbony wyruszyli studenci i młodzież z Częstochowy, związani na co dzień z Duszpasterstwem Akademickim „Emaus”.

Dzień 11 ŚDM Światowe Dni Młodzieży World Youth Day:

Sobotni dzień zdecydowanie możemy nazwać “Prawdziwym pielgrzymowaniem” Wstaliśmy jak zwykle wcześnie To co było dla nas priorytetem to poranna Eucharystia Odprawiliśmy ją w kościele św. Józefa w Olivais.

Następnie małe zakupy i pielgrzymowanie do Parku Tejo – na nocne czuwanie z Papieżem!

Choć droga była krótka, trwała dłuuugo Szliśmy wraz z morzem radosnych ludzi, którzy nieustannie śpiewali przemierzając autostradę w jednym kierunku i z jednym celem.

Mieliśmy na tej drodze mały incydent… Nie odebraliśmy pakietu z jedzeniem! Nasi mężczyźni wraz z księżmi stanęli na wysokości zadania i wrócili na miejsce startu, gdzie odebrali pakiety i jeszcze raz przeszli tę samą drogę. Są niesamowici! Warto nadmienić, że temperatura sięgała dziś 36°C!

Po rozwiązaniu problemu mogliśmy wreszcie coś zjeść. Wtedy, już trochę mniej zmęczeni, czekaliśmy na Papieża.

O 20.45 rozpoczęła się modlitwa. Najpierw piękny spektakl, a następnie słowa Piotra naszych czasów – o tym by powstawać każdego dnia, by ćwiczyć każdego dnia i by pomagać innym dźwigać się z trudności.

Gdy wystawiono Najświętszy Sakrament cały plac zamilkł Niezwykle doświadczenie – tylko Jezus i cały świat wraz z Papieżem!

Po błogosławieństwie i pożegnaniu Papieża przyszedł czas na wielki koncert.

Bogu niech będą dzięki za ten wyczekiwany dzień!

Źródło: Duszpasterstwo Akademickie Emaus

Skip to content