Usłysz! 25. Spotkanie Młodych LEDNICA

Lednica/fot. lednica2000.pl

Jedno słowo, a może zmienić całe twoje życie! „Usłysz”, czyli hasło 25. Spotkania Młodych LEDNICA 2000 ma zachęcać uczestników do wsłuchiwania się w głos własnego serca. Tym razem w rozpoznawaniu właściwej drogi życia, młodzieży pomoże Jan Chrzciciel – mistrz ciszy, nauczyciel zasłuchania i przyjaciel Jezusa Chrystusa.

Idea spotkań lednickich zrodziła się 30. lat temu podczas Światowych Dni Młodzieży. – To spotkania dla tych, którzy pragną odkrywać siebie. Czas poznawania ogromu Bożej miłości – mówi o. Wojciech Surówka, duszpasterz Wspólnoty Lednica:

– Na Lednicy zawsze staraliśmy się poszukiwać nowego języka wiary. Chcieliśmy pokazywać elementy, które łączą ludzi. Tym samym docierać do osób niewierzących. Ktoś może powiedzieć, że nie wierzy w Boga, więc Lednica nie jest dla niego. My odpowiadamy – posłuchaj głosu swojego sumienia. Usłysz!

W tym roku LEDNICA obchodzi podwójny jubileusz – 25-lecie spotkań oraz 30-lecie wizyty Jana Pawła II podczas Światowych Dni Młodzieży. Choć pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany w organizacji zjazdu na lednickich polach, spotkanie odbędzie się w formie internetowej. Przygotowania trwają:

– Jak zawsze będą tzw. kroki do Lednicy. Propozycje dla młodzieży, aby prawidłowo przygotowała się do spotkania. Podzieliliśmy to na takie dwa nurty. Pierwszym będą spotkania ze specjalistami od słuchu np. radiowcami. Opowiedzą jak słuchać, jak słuchać siebie nawzajem oraz w jaki sposób dbać o słuch. Poruszona będzie też kwestia komunikacji społecznej. Druga grupa tematowa związana będzie już typowo z życiem duchowym

Tradycją przygotowań do LEDNICY jest modlitwa podczas Apelu jasnogórskiego przed ikoną Matki Bożej Częstochowskiej. 9 marca rozważania apelowe poprowadził o. Wojciech Surówka.

Tegoroczne spotkanie młodych, pod hasłem „Usłysz”, planowane jest na 5 czerwca.

ABK