W sobotę na Jasną Górę pielgrzymować będzie Odnowa w Duchu Świętym

W sobotę 25 września na Jasną Górę pielgrzymować będzie wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Pielgrzymi mają w planach m.in. konferencję, adorację Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystię.

Bp Andrzej Przybylski, który będzie towarzyszył charyzmatykom podczas sobotnich nabożeństw wyjaśnia, dlaczego Odnowa w Duchu Świętym pielgrzymuje na Jasną Górę dopiero teraz:

Takie czuwania zwykle odbywały się w okolicach Zesłania Ducha Świętego, a więc wiosną. Ze względu na pandemię, ten termin został przełożony na sobotę 25 września. Po pandemii wspólnoty Odnowy w Duchu Świętych chcą się spotkać i to spotkać się jako wspólnoty katolickie i tą katolickość wyróżniamy m.in. poprzez maryjność – dlatego Jasna Góra.

Charyzmatycy, bo tak często nazywani są wierni zorganizowani wokół Odnowy w Duchu Świętym, pokładają szczególną ufność w w charyzmatach Ducha Świętego. Jest to bardzo zróżnicowane środowisko, które mimo różnorodności, zachowuje jedność:

Ludzi ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym łączy przede wszystkim doświadczenie tzw. „chrztów w Duchu Świętym”, takiego przebudzenia, odnowienia, nawrócenia, rzucenia swojego życia na wiatr Ducha Świętego. Łączy ich wiara i otwarcie na posługiwanie się duchowymi darami, które nazywane są charyzmatami. Stąd też w stosunku do członków wspólnot Odnowy w Duchu Świętym nazywa się charyzmatykami.

Pielgrzymka zaczyna się o godz. 9:00. Pierwsza konferencja rozpocznie się o godz. 10:45, natomiast Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego o godz. 15:45.

Plakat promocyjny czuwania Odnowy w Duchu Świętym
Skip to content