W Kłobuckiej parafii św. Marcina wieczorne spotkania w każdy trzeci czwartek miesiąca stały się tradycją. Ta została podtrzymana 17 sierpnia, kiedy to wierni wraz z księżmi sprawującymi posługę w parafii modlili się m.in. w intencjach: miasta, kończących się wakacji oraz pielgrzymek.

Wakacje to oczywiście czas odpoczynku, ale wielokrotnie podkreśla się, aby w tym czasie nie zapominać o Bogu. Tego przykładem może być właśnie modlitwa podczas comiesięcznej adoracji w Kłobucku. – Dziś myśleliśmy dużo o Maryi… – mówił po zakończonym nabożeństwie ks. Paweł Caban:

Wakacje trwają, choć ten okres to czas odpoczynku z Panem Bogiem. Stąd w sierpniowy wieczór, w trzeci czwartek miesiąca zgromadziliśmy się na Duchowej Odnowie Kłobucka. Modliliśmy się wspólnie, dziękowaliśmy Bogu za każdy wakacyjny dzień i prosiliśmy, aby on pomagał nam trwać przy nim. W sierpniowym rozważaniu w ramach Duchowej Odnowie Kłobucka dużo myśleliśmy o Maryi. Wiadomo: sierpień to czas pielgrzymek do Matki Bożej. Jednak w pielgrzymowaniu ważne jest to, że on jest z nami i daje nam Maryję na każdy dzień. W końcu każdy dzień i całe życie jest taką ciągłą pielgrzymką. Właśnie o to prosiliśmy Pana Jezusa i Maryję, abyśmy zrozumieli tę prawdę.

Miniony czwartek dla kłobuckiej parafii był wyjątkowy pod jeszcze jednym względem, bowiem do kościoła dotarły relikwie św. Andrzeja Boboli, o czym więcej mówi ks. Paweł:

Otrzymaliśmy relikwie św. Andrzeja Boboli, który jest czczony także w naszym Sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej. Dzisiaj z Warszawy ksiądz proboszcz wraz z delegacją naszej parafii przywiózł relikwie. Czekamy na dobrą niedzielę, kiedy będziemy rozważali więcej o tym świętym, jego misji oraz tym, do czego nas zaprasza. W Kłobucku będzie on naszym kolejnym orędownikiem, którego chcemy czcić. Więc Duchowa Odnowa Kłobucka jest wielkim dziękczynieniem za Polskę i naszą Ojczyznę. Zwłaszcza, że św. Andrzej Bobola jest patronem Polski. Więc jest za co Bogu dziękować i bardzo mnie cieszy, że ludzie dalej chcą się odnawiać. To jest dla mnie jako księdza najpiękniejsze świadectwo.

Już w najbliższą sobotę, 19 sierpnia wierni z parafii św. Marcina w Kłobucku wyruszą w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, a tydzień później rozpoczną pielgrzymkę rowerową.

Skip to content