W poniedziałek, 22 sierpnia w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia rozpoczęły się warsztaty muzyczne. Prowadzi je Hubert Kowalski – dyrygent, który w 2016 poprowadził chór i orkiestrę podczas nagrywania Hymnu Światowych Dni Młodzieży odbywających się 6 lat temu w Krakowie.

Dotychczasowym „domem” zajęć muzycznych było Pallotyńskie seminarium, jednak tegoroczne warsztaty wyjątkowo odbywają się w Częstochowie. Ks. Radosław Wileński – organizator warsztatów przyznał, że jest to bardzo dobre miejsce:

-Warsztaty te funkcjonują od wielu lat w Ożarowie Mazowieckim. Pierwsze warsztaty organizowaliśmy w naszym seminarium pallotyńskim i tam później pozostaliśmy. Terez jest ono remontowane i przenieśliśmy się do Częstochowy. Myślę, że to bardzo dobre miejsce, bo oprócz tego, że możemy się tym śpiewem pomodlić to jeszcze podzielić z innymi.

Podczas pięciu dni, na które zostały rozplanowane warsztaty uczestnicy z pewnością nie będą narzekali na nudę. Szczegółowe działania na najbliższe dni przedstawia ks. Radosław:

Codziennie spotykamy się w dwóch blokach warsztatowych. Mamy śniadania, obiady pijemy razem kawę. Każdy z naszych wieczorów jest inny, dziś wybieramy się razem na apel jasnogórski, jutro mamy grilla dla zaciśnienia wspólnoty a w czwartek mamy adorację Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy. Zaczynamy około godziny 19:30.

Na koniec warsztatów, który nastąpi w piątek (26 sierpnia) zaplanowano uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia z bp. Andrzejem Przybylskim o godzinie 15:00, po niej Mszę św. Muzyczny tydzień w Dolinie Miłosierdzia zwieńczy Koncert Uwielbienia.

Skip to content