Minionej jesieni, w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej odbyły się warsztaty śpiewu liturgicznego „Cała piękna jesteś”. W tym roku, organizatorzy postanowili ponownie zainicjować wydarzenie, którego ostatnia edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem.

O szczegółach inicjatywy mówi o. Rafał Groński, koordynator warsztatów:

– Dlatego też serdecznie zapraszamy na nowy cykl warsztatów śpiewu liturgicznego w bieżącym roku. Miło mi poinformować, że już rozpoczęły się zapisy na najbliższe jednodniowe warsztaty, które będą poświęcone pieśniom wielkopostnym, a które odbędą się w sobotę 2 marca. Zwieńczeniem całodniowej pracy będzie Msza św. o godzinie 17.30, której oprawa muzyczna zostanie przygotowana przez uczestników warsztatów. Koszt udziału w warsztatach to dobrowolna ofiara.

Warsztaty prowadzi Katarzyna Młynarska, m.in wokalistka, chórmistrz, pedagog i muzykolog, która serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu:

– Są to pierwsze z cyklu planowanych na ten rok warsztatów. Będziemy razem z Maryją zgłębiać tajemnicę męki śmierci Chrystusa. Z Tą, która cała jest najpiękniejsza, jest najśliczniejsza i najwierniejsza, ponieważ Ona do końca trwała wierna pod krzyżem i zna co to jest cierpienie. Zna co to jest wierność, zna co to znaczy przejść przez to, co wydaje się niewyobrażalne, a jednak w pełni i do końca zaufała Bożemu Słowu. Tego będziemy chcieli się też uczyć, patrząc na Maryję, śpiewając piękne nie tylko na śpiewaniu, na nauce tych pieśni, ale również na praktykowaniu dobrej techniki wokalnej i mając taką przestrzeń na refleksje, na modlitwę, na kontemplację. Swoje zaproszenie w imieniu Ojców dominikanów kieruje do wszystkich osób, którym bliski jest śpiew, które chcą rozwijać się poprzez śpiewanie. Zapraszam 2 marca do Gidelskiego Sanktuarium.

Nowy cykl warsztatów śpiewu liturgicznego pt. „Cała piękna jesteś” ma na celu ożywienie tego rodzaju śpiewu w parafiach oraz łączenie ludzi zainteresowanych muzyką liturgiczną. W ciągu roku odbędą się 4 zjazdy warsztatowe. Więcej informacji, w tym plan oraz formularz do zapisów można znaleźć na stronie internetowej: warsztatygidle.dominikanie.pl.

Skip to content