Watykan. Początek kampanii szczepień przeciw koronawirusowi za kilka dni

Fot. JMJ Panama 2019/eKAI

Watykan w najbliższych dniach rozpocznie kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Pierwsze iniekcje przewidziane są w drugiej połowie stycznia.

Początek kampanii informacyjnej już za kilka dni ale transport szczepionek dotrze do Watykanu w drugim tygodniu stycznia, mówi Urszula Rzepczak:

-Jeden transport pokryje całe zapotrzebowanie Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego. Dla prawidłowego przechowywania ampułek zakupiono chłodnie gwarantujące utrzymanie bardzo niskich temperatur. Szczepienia rozpoczną się w drugiej połowie stycznia i będą całkowicie dowolne. Priorytetowo traktowani będą pracownicy ochrony zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, osoby starsze i te mające kontakt z ludnością. Szczepienia będę podawane w atrium auli Pawła VI, tej samej, w której odbywają się audiencje generalne. Biuro prasowe zapewnia, że szczepić będzie wykwalifikowany personel medyczny i pielęgniarski dyrekcji zdrowia i higieny gubernatoratu Państwa Watykańskiego, zgodnie z zaleceniami zdrowotnymi dotyczącymi pandemii.

Papież Franciszek zadeklarował, że zaszczepi się jeszcze przed swoim wyjazdem do Iraku.

JS/IAR

Skip to content