W piątek 18 marca w kościele Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie odbyło się wielkopostne spotkanie służby zdrowia. Organizatorami wydarzenia byli częstochowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Częstochowskiej. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Borowik.

Misja, jaką pełnią lekarze jest niezwykle ważna, ważne są również spotkania i wspólna modlitwa, tak jak dzisiaj. O szczegółach spotkania mówi ks. Grzegorz Borowik – duszpasterz służby zdrowia:

– To dzisiejsze nasze spotkanie jest taką okazją do tego, aby dać się poznać. Jestem nowym duszpasterzem i chciałbym to zrobić. Chciałbym przedstawić plan działania i moją wizję na to, jak to wszystko ma wyglądać. Myślę, że ważne jest działanie na zasadzie komplementarności. Bardzo mocno chciałbym na to położyć nacisk w tym duszpasterstwie.

Spotkania lekarzy to tradycja. W jakich intencjach modlili się zebrani w kościele Rektorackim? Przedstawia je dr Wanda Terlecka – honorowa prezes Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich:

To nie jest jednorazowe spotkanie. To tradycja. Od wielu lat spotykamy się raz w miesiącu, aby się modlić. Zawsze podstawową sprawą jest to, aby lekarze pamiętali o tym kim są, że mają pomagać drugiemu człowiekowi. Zależy nam na tym, żeby nigdy o tym nie zapominali, zwłaszcza w tych trudnych czasach obecnych. Pamiętamy, że jesteśmy tylko ludźmi. Przychodzimy tutaj, bo tu się dzieje cud.

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest organizacją społeczną, skupiającą lekarzy akceptujących naukę Kościoła Katolickiego, a w szczególności – naukę o godności i nienaruszalności życia ludzkiego od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Posłuchaj homilii ks. Grzegorza Borowika tutaj.

Skip to content