Wyślij pączka do Afryki i pomóż potrzebującym

Bracia Kapucyni pracujący na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie wraz z fundacją Kapucyni i Misje już po raz siódmy zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Wyślij pączka do Afryki”.

– Celem akcji jest wsparcie projektów, które realizują misjonarze posługujący wśród najuboższych ludzi w Afryce. Kierujemy go przede wszystkim do dzieci i młodzieży – wyjaśnia brat Jerzy Steliga, sekretarz misyjny w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. – To są projekty edukacyjne. Budujemy i wyposażamy szkoły, opiekujemy się dziećmi, szczególnie osieroconymi, dajemy im posiłki i opłacamy czesne. Budujemy przedszkola i place zabaw. Mamy też pod opieką dwa centra kulturalne, gdzie odbywają się zajęcia pozalekcyjne, m.in. z języka angielskiego. Funkcjonują tam również: biblioteka, zespół muzyczny i zespoły sportowe. Poza tym budujemy kaplice i studnie głębinowe. Umożliwiamy też przeprowadzenie operacji dla dzieci z uszkodzonymi kończynami – wylicza br. Jerzy Steliga.

Bracia kapucyni zachęcają, abyśmy w tłusty czwartek odmówili sobie zjedzenia pączka, a zaoszczędzone pieniądze przekazali dla potrzebujących w Afryce. Jeden słodki pączek to dwa posiłki dla afrykańskich dzieci.

Szczegóły akcji „Wyślij pączka do Afryki” pod adresem paczek.kapucyni.pl

Maciej Orman

foto źródło: www.paczek.kapucyni.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content