Referat Duszpasterstwa Rodzin przygotowuje się do organizacji X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie, które w tym roku oprócz Stolicy Apostolskiej, będzie przeżywane także w diecezjach. Przygotowania do tego wydarzenia w archidiecezji częstochowskiej trwają już od grudnia zeszłego roku.

Hasłem X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie jest „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Ks. Robert Grohs, kierownik Referatu Duszpasterstwa Rodzin pokrótce wyjaśnił jakie kształty przybierze to wydarzenie w naszej archidiecezji:

Ze względu na pandemię Ojciec Święty rozeznał, że potrzebne są też spotkania w diecezjach. Całe wydarzenie odbędzie się od 22 do 26 czerwca również w naszej archidiecezji. Będą spotkania w parafiach i w naszym ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie. A na Jasnej Górze 26 czerwca o godz. 20:00 będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo z posłaniem rodzin i Apelem Jasnogórskim.

W ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret planowana jest konferencja, poświęcona życiu rodzinnemu i zagrożeniom, z jakimi rodziny muszą się mierzyć w dzisiejszych czasach. Bardzo ważny będzie też wymiar parafialny Światowego Spotkania Rodzin, o czym więcej mówi Paulina Mesjasz, sekretarz Referatu Duszpasterstwa Rodzin, która zachęca również do włączenia się w organizację tego dzieła:

Zachęcamy aby już wpisać w kalendarz terminy 22-26 czerwca. W ramach tego wydarzenia spotkamy się w swoich parafiach w czwartek lub w piątek (zależy jak parafia zdecyduje) – będzie spotkanie formacyjne z panelem dyskusyjnym. Spotkanie to będzie w dwóch formach: będzie można wziąć konspekt do domu i wraz ze współmałżonkiem przedyskutować podany temat lub w salce parafialnej podyskutować z animatorem rodzin. W dalszym ciągu zachęcamy do współtworzenia tego wydarzenia. Pragniemy, aby w każdej parafii znaleźli się tacy animatorzy rodzin, koordynatorzy tego wydarzenia, którzy będą współtworzyli to dzieło, którzy poprowadzą spotkanie i dołączą się do zespołu Duszpasterstwa Rodzin.

Zadaniem koordynatorów Światowego Spotkania Rodzin będzie odciążenie proboszczów i organizacja spotkań w swoich parafiach. Do zespołu Duszpasterstwa Rodzin mogą się zgłaszać zarówno pojedyncze osoby jak i małżeństwa. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 500 845 002 oraz pod adresem mailowym info@rodziny.czest.pl.

Skip to content