XXIII Zbiórka Żywności. Tak Pomagam! W dniach 8-9 grudnia!

Już w najbliższy piątek oraz sobotę (8-9 grudnia) Wolontariusze Caritas przeprowadzą 23. Świąteczną Zbiórkę Żywności. Młodzież, Seniorzy, Wspólnoty Parafialne oraz Uczniowie Szkół wyposażeni w identyfikatory oraz koszulki Caritas będą zbierać żywność w 25 sklepach na terenie Częstochowy oraz 23 sklepach na terenie archidiecezji m.in. w Zawierciu, Wieluniu, Żarkach, Poraju, Radomsku, Pajęcznie, Zawadach, Działoszynie, Wręczycy Wielkiej, Blachowni, Praszce, Kłomnicach. Łącznie w dwudniowej akcji weźmie udział ponad 500 Wolontariuszy!

Wolontariusze będą pełnić dyżury w sklepach i zbierać do koszy Caritas produkty żywnościowe o długim terminie ważności. Cukier, olej, kasza, ryż, mąka, makarony, kawa, herbata, dżemy, konserwy, słodycze. Tymi i podobnymi produktami będzie można się podzielić z potrzebującymi, robiąc zakupy w najbliższy piątek i sobotę. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i podzielenia się częścią swoich przedświątecznych zakupów. Produkty, jak co roku trafią do paczek świątecznych oraz kuchni i jadłodajni dla osób ubogich i potrzebujących Caritas.

Dziękujemy sieciom sklepów, które włączają się w akcję, Wolontariuszom i ich Opiekunom za poświęcony czas i wszystkim Dobroczyńcom. Do zobaczenia w sklepach!

Źródło: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Skip to content