Za Igę Świątek i piłkarzy na Euro 2020… sportowcy modlili się na Jasnej Górze

Pielgrzymka sportowców na Jasną Górę fot. Radio Fiat

Na Jasną Górę przybyła 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. W sobotę 12 czerwca, w swoich modlitwach powierzali Bogu m.in. polskich reprezentantów biorących udział w Euro 2020. 

Jak mówił Jerzy Drynda, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP sport pomaga dbać m.in. o krzewienie patriotyzmu:

-Przy wielkich okazjach jakimi są np. rozgrywki Euro 2020 przypominamy sobie, że sport jest również środkiem kształtowania postaw patriotycznych dla młodzieży. Większość sportowców to ludzie wierzący a czyniony przez nich znak krzyża kiedy np. wychodzą na murawę jest małym aktem wyznania wiary i znakiem patriotyzmu.

Do modlitwy za polskich reprezentantów zachęcał także ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców:

– Zmówmy codziennie jedno Zdrowaś Maryja, wspierajmy naszych piłkarzy i naszych sportowców w Tokio, a gdy zawodnik będzie miał na piersi złoty medal i zagrają Mazurka Dąbrowskiego, każdy z nas będzie mógł poczuć się dumny, że jego cząstka jest w tym medalu.

Podczas pielgrzymki sportowcy złożyli wotum – płaskorzeźbę przedstawiającą Matkę Bożą w rękawicach bokserskich. Jak podkreślił prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP „te rękawice mają strzec Maryję przed złymi ludźmi”. Jest to dar od bokserów i wszystkich sportowców zjednoczonych w sanktuarium.

JS/Jasna Gora News