Michał Frąckowicz ze wspólnoty Mocni w Duchu, współprowadzący tegoroczny “Remont Małżeński”, źródło: YouTube Wspólnota Rodzin Emaus

Wspólnota Rodzin Emaus po raz piąty zaprosiła małżeństwa do udziału w specjalnych rekolekcjach. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, “Remont Małżeński” przeniósł się do internetu.

O tym, dlaczego warto uczestniczyć w tych szczególnych rekolekcjach, mówił ks. Michał Krawczyk:

-Już piąta edycja pokazuje fundament, który Bóg wybrał w Jezusie Chrystusie, czyli rodzina i małżeństwo. Ostatnio słyszałem takie piękne zdanie, że kiedy mamy szczęśliwe małżeństwo, to jeszcze szczęśliwsze są dzieci. Dlatego ta forma takich wieczorów jest niesamowicie ważna, by spróbować zobaczyć co jest frustracją a co nadzieją, co jest fikcją, a co prawdą o nas samych, żeby zaprosić w te przestrzenie Jezusa Chrystusa, bo to on tak naprawdę nas remontuje. takich spotkań powinno być więcej, dlatego za rok na pewno będzie szósta edycja.

O zamyśle “Remontu Małżeńskiego” mówił Marcin Fornalik ze Wspólnoty Rodzin Emaus:

-Pomysł pojawił się kilka lat temu z potrzeby, żeby coś robić dla małżeństw. Z obserwacji, że coś nam to daje, że my sami uczestnicząc w podobnych wydarzeniach, coś dostajemy i zmieniamy swoje życie. Chcemy się tym dzielić na szerszą skalę w sposób nie wymagający wyjazdów i kosztów. Stąd pomysł na trzy niedługie konferencje połączone z modlitwą i adoracją. Co roku zapraszamy prelegentów mówiących w różny sposób, takich którzy coś w nas zmieniają.

Jak przebiegała piąta edycja rekolekcji, opowiedziała Sylwia Fornalik:

-Tegoroczny “Remont małżeński” poprowadził dla nas Michał Frąckowicz, zdalnie z małżonką Anną. To czas przemian, zastanowienia się nad tym, co realne, nad poprawą relacji w rodzinie małżeństwie. Ten czas był dla nas owocny, choć przeżywany online, a to częściowo trudne. Musimy się w tym odnaleźć, bo nie chcemy tracić kolejnego roku, gdzie nasze relacje mogą się zniszczyć,

Organizatorzy zachęcają do posyłania w świat informacji o “Remoncie Małżeńskim”:

-Jeśli ktoś nas słuchał podczas tegorocznych rekolekcji online, to bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok. Prosimy o to, by przesyłać informacje dalej, by to było szersze, bardziej dostępne i by wszyscy mogli o tym usłyszeć.

-Zapraszamy też do odwiedzenia naszej strony remont.rodzinyemaus.pl tam są materiały archiwalne z poprzednich edycji “Remontu” i na pewno w najbliższym czasie znajdą się także materiały tegoroczne.

Pierwsza edycja rekolekcji małżeńskich odbyła się w 2016 roku.

JS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content