„Zanurzeni w codzienności” – nocne czuwanie ze św. Karolem de Foucauld

Z soboty na niedzielę, 9 i 10 września na Jasnej Górze będzie miało miejsce nocne czuwanie. Już po raz szósty rodzina duchowa św. Karola de Foucauld spotka się w Kaplicy Matki Bożej, by tam powierzyć Maryi ważne sprawy osobiste, Kościoła i wspólnot.

Ks. Jakub Drosik, wikariusz w parafii Michała Archanioła w Czępiniu (diecezja poznańska) wyjaśnił, jaki charakter będzie miało nocne spotkanie, któremu towarzyszy w tym roku motto „Zanurzeni w codzienności”:

– To jest z jednej strony spotkanie wspólnoty, a z drugiej zawierzenie Maryi i jej Synowi całego życia. Podobnie jak na pierwszym spotkaniu, również i tym razem będziemy dziękować Bogu za kanonizację św. Jana Pawła II. Jest to czas pogłębienia naszej duchowości, a więc dzielenia się świadectwami, wspólnej modlitwy czy też wysłuchania historii naszych braci i sióstr, osób świeckich oraz konsekrowanych i duchownych, pomagających dzielić się świadectwem życia.

Zaproszenie na jasnogórskie czuwanie skierowane jest do wszystkich, także do tych, którzy nie poznali jeszcze bliżej św. Karola de Foucauld. Ks. Drosik poprowadzi podczas spotkania konferencję związaną ze świętym:

– Konferencja będzie na temat tego, jak w codzienności osobiście pomaga mi brat Karol de Foucauld. Są różne – i trudne i radosne doświadczenia, wydarzenia, momenty w życiu. I chciałbym bardziej skupić się na tym, co Karol mówił, jak w tej codzienności i nie tylko, mieć tą nadzieję w Boga, by nie pocieszać się takim tanim „będzie dobrze”. Ale jak brat Karol patrzył na to kiedy było trudno, jak uczy nas tego dzisiaj w swoich pismach czy też poprzez kolejnych następców, którzy gdzieś szerzyli tę duchowość. Tego jak spotykać się z cierpieniem i z krzyżem. A więc to co gdzieś świat mówi żeby rezygnować z tego co Pan Bóg, kiedy mamy iść pod górkę z krzyżem. Jak właśnie to zrobić z Jezusem który w tym Nazarecie tez miał trudne momenty.

Spotkanie w Domu Matki odbywać się będzie w szczególnym czasie – 10 września po raz pierwszy w historii Kościoła zostanie beatyfikowana cała rodzina – rodzina Ulmów, którą do chwały ołtarzy doprowadziło zanurzenie w codzienności – odpowiedź miłości na wezwania chwil.

LN

Skip to content