Zaledwie cztery dni pozostały do najważniejszych świąt w roku liturgicznym – Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Z tej okazji najserdeczniejsze życzenia przekazał wiernym metropolita częstochowski abp. Wacław Depo.

By święta w odpowiedni sposób przeżyć, należy zagłębić się w mękę Jezusa Chrystusa poprzez udział w Triduum Paschalnym. Najbliższe dni w szczególny sposób będą obchodzone m.in. w centrum częstochowskiego Kościoła jakim jest Bazylika Archikatedralna.

Pragnę zaprosić, abyśmy w tych dniach paschalnych odnaleźli siebie na drogach, którymi kroczy Chrystus i poprzez przekaz Ewangelii znaleźli tam swoje miejsce – mówił abp Wacław Depo. – Jednocześnie zapraszam do wspólnoty sakramentalnej, żeby te spotkania były bardzo osobiste.

Cykl uroczystości zainauguruje Liturgia Godzin, która rozpocznie się w bazylice dziś o godzinie 17. Jutro o 10 Msza Krzyżma Świętego – inaczej niż zwykle, bo w kościele seminaryjnym, a o godzinie 18 Msza Wieczerzy Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej. Wielki Piątek, także w bazylice, rozpocznie się o godzinie 9 Liturgią Godzin, a na godzinę 18 zaplanowano Liturgię Męki Pańskiej. Podobnie w Wielką Sobotę – rano Liturgia Godzin, a o godzinie 21 Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną.

Publikujemy też słowo pasterskie abp. Wacława Depo na Poniedziałek Wielkanocny:

MD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content