W niedzielę od godz. 18 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II można było posłuchać piosenek z najnowszego krążka zespołu Impast ,,Na nieboskłonie”, wydanego pod patronatem abp. Wacława Depo.

Więcej na temat koncertu oraz płyty mówi założycielka zespołu, Aleksandra Kowalska:

Dzisiejszy koncert jest promocją płyty ,,Na nieboskłonie”. Cieszę się bardzo, ponieważ oprócz muzyków zespołu Impast, towarzyszą nam inni muzycy z chórku pod kierunkiem Darka Madejskiego. Dzisiejszy koncert to uczta muzyczna dla uszu przybyłych gości, tym bardziej, że jest nas na scenie wyjątkowo dużo. Stąd zarówno brzmienie instrumentalne, jak i wokalne będzie dość obszerne.

Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie opowiada o przygotowaniach do koncertu oraz repertuarze:

Od godziny 16 szykujemy się do koncertu na żywo. Myślę, że teksty piosenek, które dziś usłyszymy oraz dobór repertuaru jest tak znakomity, że przybyli na występ Impastu goście, przez 1,5 godziny zostaną do granic dopieszczeni grą 16-stu muzyków na scenie.

Dyrektor muzeum opowiada również o założycielce zespołu Impast:

Ola Kowalska to ewenement. To kobieta, która maluje, śpiewa, pisze teksty. – i dodaje – Jest kokoszką, która wszystkie pisklęta chce mieć wokół siebie, musi mieć wgląd na wszystko, dlatego każdy szczegół podczas koncertów Impastu jest zawsze dopięty na ostatni guzik.

Krzysztof Witkowski mówi także o ciągłym rozwoju muzyki, tworzonej przez Impast oraz o najważniejszym Adresacie ich utworów:

Muzyka Impastu tak wpływa na innych, że też chcą z nimi grać. Piosenki stale są czymś ubogacane – a to nowy basista czy nowy perkusista… Wszyscy grają dla Pana Boga i na Jego chwałę. – oraz zaznacza – Gdy oni śpiewają, to ciarki pojawiają się na całym ciele.

Zespół Impast powstał w listopadzie 2015 roku. Jego założycielką jest Aleksandra Kowalska, autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej. Pierwszy napisany przez liderkę utwór ,,Pacierz na dobranoc” powstał w 2012 r. Do tej pory stworzyła ponad 100 utworów.

Patronat honorowy nad płytą przyjął abp Wacław Depo,  metropolita częstochowski. Patronat medialny m.in. Radio Fiat i czestochowskie24.pl.

LN

Galeria: Radio Fiat

Koncert zespołu Impast

Skip to content