Czar Przeszłości – archeologiczne warsztaty dla całej rodziny

W sobotę, 7 marca, w Ratuszu Miejskim odbyły się warsztaty dla dzieci oraz rodziców. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach akcji „Czar Przeszłości”. Archeolodzy oraz historycy poprzez zabawę uczyli zebranych, jak w przeszłości wyrabiano biżuterię i jak ją noszono.

Myślę że jest to ciekawa oferta dla dzieci ponieważ nie dość, że wykonują swoją własna biżuterię, którą dodatkowo zabierają do domu, to uczą się, poznają w jaki sposób powstawały te najstarsze wisiory czy paciorkimówi Magdalena Wieczorek-Szmal, archeolog z Muzeum Częstochowskiego.

W trakcie warsztatów uczestnicy mogli poznać tajniki produkcji najstarszych ozdób oraz naszyjników. Biżuterii, która jest znana człowiekowi od niepamiętnych czasów.

Biżuteria zawsze była atrakcyjna. Atrakcyjna nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Również paciorki szklane, ponieważ szkło było w stanie imitować każdy szlachetny kamień. – dodaje archeolog.

Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców, jak  i najmłodszych.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content